Koučink

Koučování není pouze uměle vytvořenou metodou, kterou by bylo možné používat jen za určitých, předem stanovených okolností.

Je to způsob řízení, způsob vedení lidí, způsob myšlení a způsob bytí.

John Whitmore (jeden ze zakladatelů koučování)

Koučování je prostě život sám. Přináší otázky. Podporuje hledání odpovědí.

Negeneruje žádné zaručené rady. V koučinku pracujete především vy. Nejste jen pasivním příjemcem návodů na život, které vymyslel někdo druhý. Vy pátrate ve své mysli. A možná i ve svém těle. Krok za krokem se stáváte tvůrcem. Budu vám dávat otázky. A ty vás provedou místy ve vaší mysli, kde jste ještě možná nikdy nebyli. Třeba vás ani nenapadlo, že tam bude něco zajímavého. Nebo jste to tak trošku tušili, ale měli jste obavu se tam vydat sami. A tak vyrazíte s koučem a objevíte své proč a jak. Občas použijeme nějakou techniku. Občas si budeme hrát a improvizovat. Užijeme si to.

Koučování nemá hranice

Velkým benefitem koučování je i to, že nebudete řešit jen zadané téma, ale postupně pochopíte, jak přistupovat k dalším tématům, které v životě řešíte tak, abyste si uměli pomoci sami.

Koučovací přístup využívám také při vedení lidí, při vedení workshopů. V neposlední řadě je používám také jako máma při výchově dětí. Je užitečný všude, kde je třeba se lépe zorientovat v situaci, vyjasnit si cíl a cesty k jeho dosažení a přijmout za ně odpovědnost. Mám jej ráda pro jeho pozitivní a dopředný rámec.

Základní otázky, které si při koučinku zodpovíte

Téma přinášíte vy. Je jedno, z jakého soudku bude – osobní produktivita, nastavení obchodních vztahů s dodavateli, uasnění priorit, rozhodnutí mezi dvěmi možnostmi podnikání, ukotvení se ve své rodičovské nebo manažerské roli. Nebo jakékoli jiné. Vždy se ale rozhovor točí kolem těchto tří základních otázek.

Kdo jsem?

Kdo skutečně jsem? Jaké jsou mé hodnoty? Jaké jsou mé potřeby? Jaké role hraju? Jaké jsou mé talenty? Jaké jsou mé zdroje? a mnoho dalších otázek

Kam jdu?

Každý klient přichází s nějakým cílem. A ten se často v průběhu jeho prozkoumávání promění. Co má pro vás skutečně smysl? Jak to bude vypadat? Co mě na tom láká?

 

Jak se tam dostanu?

Teprve konkrétní kroky způsobí reálnou změnu. Jaké jsou mé možnosti? Co mě brzdí a co pomáhá? Kdy? Kde? Co? Kdo mě může podpořit?

Jaké jsou obvyklé výstupy koučování se mnou?

Jak probíhá koučování se mnou?

Mé „koučovací“ vzdělání

Ceník koučinku

Na prvním setkání se domluvíme na průběhu spolupráce. Níže najdete tři základní balíčky.

Základní cena koučování pro individuální klienty je 2.500 Kč za setkání.

Zevnitř ven – zvenku dovnitř: jednorázové setkání

10.000 Kč

5.000 Kč

za 4hodinovou koučovací procházku
Vyrazíme společně na zhruba čtyřhodinovou procházku. Můžeme se vydat třeba na Javorník. Nebo na jiné místo, které máte rádi. Budeme se zabývat vaším tématem. Získáte na něj zcela jiný pohled než při jeho probírání u kafe.
– 4 hodiny koučovacího setkání

Cesta ke změně: tříměsíční program

15.000 Kč

11.000 Kč

za 6 koučovacích setkání
Šest šedesátiminutových setkání pokud potřebujete a chcete nastartovat změnu, najít svůj cíl, stanovit si priority a začít. Krok za krokem. Věnovat se postupným krokům a jejich zasazení do kontextu vašeho života.
– 6 x 60minutové koučovací setkání
– zápis z každého setkání

Realizace změny: půlroční program

30.000 Kč

20.000 Kč

za 12 koučovacích setkání
Dvanáct šedesátiminutových setkání a kontinuální podpora pokud se potřebujete ponořit do změny. Začít pracovat na svém hlavním cíli, sledovat své kroky k němu. Postupně mapovat své zdroje a překonávat bariéry a tak získávat více radosti ze života.
12 x 60minutové koučovací setkání
– zápis z každého setkání
– kontinuální podpora v průběhu spolupráce

Podívejte se co dalšího vám mohu nabídnout.

Lumina portrét

Pro život v plném potenciálu

Pro firmy

Práce s lídry, týmy i jednotlivci

Kniha

Rodič Leader