Domluv se s oslem

Zážitkové učení na farmě se zvířaty.

Komunikace. Zvládání emoci. Nastavení hranic. Respekt. Motivace. Spolupráce.

 

 

„Tohle je mé dítě.“ Snad každý z nás tuhle větu už někdy slyšel nebo dokonce sám pronesl, když mluvil o svém projektu, své firmě. Podvědomě totiž vnímáme celou řadu podobností mezi rodičovstvím a leadershipem.

Pak ale přijde střih. Pohled na práci a pohled na rodinu striktně oddělíme. Tváříme se, že máme dva různé životy. Postavíme mezi ně hranice a ty se nepřekračují. Nebo ano?

Máme přeci jen jeden život. Hranice jsou jen v našich představách.

Pojďme je společně překročit a znovu objevit propojení. Najděme způsoby, jak přenést to, co funguje ve výchově do práce s vedením lidí a naopak. Začněmena svůj život nahlížet jako na jeden celek, který nemusíme dělit, ale naopak můžeme těžit z jeho celistvosti.

Co v knize najdete?

Mám ráda příběhy. Baví mě inspirovat se zkušenostmi jiných. Navíc když jsou natolik otevření, že se podělí nejen o své úspěchy, ale i selhání.

Má kniha vám nabídne celou řadu zkušeností nejen mých, ale i celé řady zajímavých a inspirativních lidí. Rodičů a lídrů. Společně ukážeme, že neexistuje jeden zaručený návod na štěstí. Že k témuž mohou různí lidé dojít v různých životních situacích různými cestami.

To vše propojím s výzkumy a teorií, aby to nebyla pouhá „dojmologie“.

Mé osobní zkušenosti

Více než patnáct let zkušeností s vedením lidí a trojnásobné mateřství mi poskytlo celou řadu zkušeností, které jsem se rozhodla předat.

Příběhy dalších rodičů a lídrů

Doplňuji je však zkušenostmi i dalších úspěšných lidí, kteří mohou ukázat jiný pohled na věc, jinou cestu ke spokojeném životu.

Studie a teoretické závěry

Naše ryze osobní příběhy doplním i o teoretický rámec poskytnutý studiemi a literaturou.

 

3 + 7 kapitol, které obsahují

Příběhy

Teorie je bezva. Ale příběhy, které přináší život v roli rodiče a lídra vystihnou podstatu. A taky pobaví.

Myšlenkové mapy

Každá kapitola má svou myšlenkovou mapu. Abyste se lépe zoreintovali v tématu a snáze pochopili souvislosti.

Cvičení

Průvodce u každého tématu vám pomůže zastavit se uvědomit si, jak to máte vy a co s tím můžete udělat.

S čím vám kniha pomůže?

  • Zjistíte jak důležité je znát nejen své Proč
  • Dozvíte se, co je prvním krokem při nastavování hranic
  • Přinese vám úlevu zjištění, proč vám některé zaručené návody a techniky nefungují
  • Naučíte se pracovat s kontem důvěry
  • Pochopíte, jak z odlišnosti, která vám leze na nervy, společně profitovat
  • Uvědomíte si, jak v různých fázích života pracujme s chybou
  • Poznáte, jak jsou jednotlivé životní role i fáze provázány
  • Vychytáte si celou řadu postupů v každodenní komunikaci nejen doma a v práci.

  Koupit knihu i s podpisem

  Řekli o knize

  Z knihy jsem opravdu nadšená.

  Nikdy mi nedošlo, jak moc se podobá vývoj firmy od nápadu ke skutečnému byznysu vývoji a výchově dítěte od těhotenství k odletu dítěte z rodinného hnízda. Je to perfektní návod, jak můžete spojit své rodičovské a pracovní dovednosti tak, aby se vám dařilo v obojím. Čtu a postupně se prokousávám cvičeními a každé mi přináší spousty nových myšlenek a vylepšení. Hodně mi například pomohlo uvědomit si, že každé „ANO“ znamená, že ve stejný okamžik říkám něčemu jinému „NE“, něčemu, co je možná důležitější. Začala jsem se mnohem praktičtěji a uvážlivěji rozhodovat. Můžu jen doporučit.

  Martina Bajerová

  ilustrátorka, autorka myšlenkových map

  Měla jsem možnost pročíst si rukopis knížky. A musím říct, že cvičení jsou fakt pecka!!! Baví mě, že Míša nepředkládá jeden správný návod pro všechny. Přestože celé téma prokládá příběhy svými a svých blízkých, netváří se, že je to jediný možný pohled na věc. Naopak. Každé téma je doplněno otázkami a podpůrnými návody, které pomohou každému pojmenovat a uchopit, jak to má právě on. Stejně jako Míša? Jinak? Věřím, že vás dostanou stejně jako mě.

  Martina Brandová

  autorka bestselleru MEXHA vs Hodna holcicka 

  Míšu znám již mnoho let a mohu napsat, že autorka Míša Holíšová je „SVÁ“. Je pracovitá a úspěšná, pokud za úspěch považuji být šťastný, užitečný, radostný. Kniha je odrazem autorčiny cesty. Vše, co je v knize napsané, posbírala v životě a sama to žije. Knihu bych popsal jako ráznou, jedno-duchou, praktickou a shrnující to podstatné. Je takovou inspirativní mapou a je ze života. Pokud má někdo chuť inspirovat se drobnými kousky poznání, či si ji vzít jako inspirativní mapu na cestu, tak to tato kniha umí. Rozhodně vás posune dál. Kniha zůstane pouhou knihou, pokud k tomu nepoužijete jeden návod od Míši a to dost důsledně a v přesném pořadí tři slova: „Být-dělat-mít“.

  Zdeněk Štěpánek

  Zakladatel AKADEMIE LIBCHAVY

  Kdy, kde a proč vznikl nápad na knihu?

  A o čem vlastně bude?

  Jsem máma. Trojnásobná. Taky jsem vedoucí, manažerka, lídr. Prostě vedu lidi. To trošku déle. Obojí jsem chtěla dělat dokonale, na jedničku s hvězdičkou. A tak jsem se učila – četla, chodila na celou řadu kurzů. Nejprve o managementu.  Pak o výchově dětí. Vše naprosto oddělené. Pro každou oblast zvlášť. Takhle je to s dětmi. Takhle s vašim týmem v práci.

  ​Všude okolo se rojily články, knihy, projekty, iniciativy na téma sladění rodinného a pracovního života. Sladění dvou životů jednoho člověka.

  To se prostě takhle narodíte. Jste jeden člověk. Žijete jeden život.  Ale pak v nějaký záhadný okamžik se vám život rozdvojí. Najednou máte dva oddělené životy. V každém z nich máte podávat 100% výkon a v každém navíc platí unikátní pravidla. Co teď? Přebíhat mezi nimi? Rezignovat na jeden z nich? Změnit se?

  Když jsme se ptala dcery, čím bude až bude veliká (Ano, vím klasicky hloupý dospělácký dotaz.) Podívala se na mě jejíma velikýma hnědýma očima a pravila: „Jak jako čím budu? Já přece budu Verunka.“

  Musím říct, že děti mě dokonale vyvedly z tohohle podivného konstruktu. Pochopila jsem, že i já budu vždy Míša a je úplně jedno, ve které roli se budu zrovna nacházet. Že mám jen jeden propojený a celistvý život. Že existují funkční modely a ty platí všude. A ty nefunkční jsou na nic taky všude. A že mám své ohromné talenty a zdroje a ty můžu taky využívat napříč.

  Pochopila jsem, jak mé lídrovské kompetence jsou skvělé. Věděli jste, že tříleté dítě můžete koučovat na vzdor proti školce? Zjistila jsem, že má nejoblíbenější rodičovská mantra pochází z manažerské literatury. Zjistila jsem, že je úplně jedno, jestli komunikuju nevyžádanou změnu se čtyřletým nebo čtyřicetiletým.

  Začala jsem si hrát. Začala jsem se ptát. Rodičů a lídrů (a taky dětí). Udělala jsem svou první prezentaci pro manažery velkých korporací postavenou na příběhu mé rodiny a fotkách mých dětí. Důvěra v procesu změny se to jmenovalo. A ono to zabralo. Mluvila jsme s mámami v rodinném centru o manažerských technikách pro nastavení fungování s dětmi. A ono to zabralo. Sbírala jsem jeden dílek za druhým.

  Teď je všechny probírám, třídím a dávám jim formu. Tak aby vám přinesla ucelený přehled toho, co funguje v rodičovství i leadershipu. Jednoduchosti a selského rozumu. Praktických zkušeností  a špetky teorie.

  Podívejte se co dalšího vám mohu nabídnout.

  Koučink

  Pro firmy i jednotlivce

  Lumina portrét

  Pro život v plném potenciálu

  Pro firmy

  Práce s lídry, týmy i jednotlivci